w3c

Britax Romer - coś więcej o marce :)

Britax Romer - coś więcej o marce :)

Nosidełko Britax BabySafe 5Z2

Potocznie nazywane nosidełko, tj. fotelik od pierwszego dnia życia. Z teoretycznego punktu widzenia do 13 kg, mowa tu o bestsellerowym nosidełku BabySafe 5Z2. BabySafe to nosidełko najchętniej wybierane z całej kolekcji Britax. Charakteryzuje się ergonomiczną pozycją dla dziecka dzięki regulacji oparcia, aż do pozycji leżącej. Montaż nosidełka za pomocą 3 punktowego pasa samochodowego bądź przy pomocy bazy Isofix. Baza Isofix Flex 5Z, to duże ułatwienie dla rodziców oraz wykluczenie błędu montażowego, który bardzo łatwo można popełnić. Dedykowana baza Flex jest obrotowa co wpływa na wygodę rodzica oraz łatwy i szybki dostęp do dziecka. Baza dodatkowo oferuję regulację kąta pochylenia nie zależnie od kanapy samochodowej, co czyni ten zestaw bardzo uniwersalnym, nie zależnie od samochodu. Pamiętajmy że ustawienie nosidełka  musi znajdować się między 35 a 45 stopni, nie może być to pozycja zbyt leżąca ani zbyt pionowa. Zawsze przed zakupem mierzymy wybrane przez was nosidełko do samochodu w celu weryfikacji kątów pochylenia nawet wtedy kiedy nazywamy zestaw "uniwersalnym"! Resztę "smaczków" opowiem wam w sklepie ;)

babysafe5z2.jpg

Fotelik Dualfix PRO M i-Size

Gotowy na następny etap podróżowania twojego malucha? Pośredni fotelik kupowany po nosidełku, następca kultowego Dualfix M i-size. Mam na myśli Dualfix PRO M i-Size. Fotelik na stałe zintegrowany z obrotową bazą 360. Możliwe kierunki jazdy to przodem bądź tyłem (tyłem jest bezpieczniej uwierzcie :)), dlatego też rama antyrotacyjna została zoptymalizowana, teraz jest ona krótsza oraz bardziej kompaktowa przez co zapewnia więcej miejsca na nóżki. Dualfix Pro M i-Size posiada szeroki komfortowy zagłówek regulowany na wysokość w kształcie litery V,  z przeznaczenie dla dziecka o wzroście od 61-105cm. Możliwa jest regulacji kąta pochylenia, co wpływa na znalezienie idealnej pozycji również do drzemki. Fotelik montowany przy pomocy niezależnych złączy Isofix. Dodatkowo mamy regulowaną nogę na wysokość, dla większej stabilizacji fotela. Możecie zobaczyć go w naszych sklepach stacjonarnie!


dualfixprom.jpg

Fotelik KIDFIX I-Size

Ostatni fotelik dla starszaka z grupy 15-36kg, według aktualnej normy i-Size od 100 do 150cm, (to nasz główny wyznacznik) KIDFIX I-Size. Jest to ostatni fotelik, który w niezależnych testach zderzeniowych ADAC otrzymał 4*(1,7) dodam że zabrakło kilku dziesiątych aby uzyskał maksymalną ocenę tj. 5*. Kidfix i-size charakteryzuje się dodatkową prowadnicą pasa krokowego, która lepiej utrzymuje drobniejsze dziecko w foteliku. Pomaga również utrzymać pas na odpowiedniej wysokości ponad kośćmi biodrowymi, chroniąc przy tym brzuch. Posiada dodatkową ochronę boczną SICT, redukuje ona siłę uderzenia bocznego oraz zwiększa dystans od dziecka. Dodatkowo zaopatrzony w XP-PAD, nakładkę na pas samochodowy wykonaną z energochłonnej  pianki, by chronić okolice karku oraz zapobiega uderzeniu podbródka o klatkę piersiową. Montaż odbywa się przy pomocy Isofix będącego częścią podstawy fotelika oraz 3 punktowego pasa samochodowego. Jeśli jednak nie mamy złączy Isofix, fotelik może być zapięty tylko za pomocą pasa samochodowego. Na wszelkie przymiarki zapraszam wraz z młodym pasażerem do sklepu BabySpec!

kidfixisize.jpg

Podsumowując! Mamy 3 okresy wymiany fotelika na nowy. Najważniejszym parametrem według aktualnej normy i-Size jest wzrost, następnym parametrem jest waga. Warto pamiętać o tych parametrach przed wybraniem się do nas, ponieważ na tym wszystko się opiera. Macie dowolność wyboru montażu między Isofix a 3 punktowym pasem samochodowym. Ważnym aspektem jest rozważenie również jazdy tyłem do kierunku jazdy jak najdłużej, jest to bezpieczniejsze rozwiązanie, powyżej 15-miesiąca życia to wy decydujecie :) Warto skupić swoją uwagę również na niezależnych crash testach np. ADAC, ponieważ są to jedne z bardziej rygorystycznych testów, my skupiamy się głównie na kryterium bezpieczeństwa.

W naszych sklepach w Częstochwie ul. Krakowska 45 oraz Katowicach al. Roździeńskiego 188A na miejscu możliwa jest przymiarka dziecka (z wykluczeniem nosidełka z jasnych przyczyn :D) oraz przymiarka w samochodzie przed zakupem! Nie kupujcie w ciemno ponieważ w waszym samochodzie mogą wyjść cuda uwierzcie! Bezpłatnie zamontujemy wam również fotelik na stałe, i poinstruujemy w przypadku przepięcia do innego samochodu! Zapraszam was do BabySpec! 

Boxed:

Sticky Add To Cart

Font: