w3c

Ranking fotelików 2023

Ranking fotelików 2023

Cybex Cloud T i-size z bazą T oraz Cybex Cloud G z bazą G

Foteliki marki Cybex zawsze cieszą się dużym uznaniem wśród rodziców, a modele Cloud T i Cloud G są jednymi z najpopularniejszych. Oba zapewniają najwyższy poziom bezpieczeństwa oraz komfortu dla maluszka, ale różnią się pewnymi szczegółami.
Cybex Cloud T i-size z bazą T oferuje innowacyjne rozwiązania, takie jak technologia Side Impact Protection, która chroni dziecko w przypadku bocznej kolizji. Dodatkowo, łatwa instalacja oraz możliwość regulacji kąta nachylenia, sprawiają, że fotelik idealnie dopasowuje się do potrzeb malucha oraz do kanapy samochodowej. Jest to jeden z najbardziej uniwersalnych zestawów. Cloud T posiada maksymalną ocenę w testach ADAC bo aż 5* w kategorii bezpieczeństwo, przy montażu na pas oraz bazę Isofix. Testy ADAC to niemieckie testy zderzeniowe, które sprawdzają fotele pod kilkoma względami. Jednym z najważniejszych kryterium jest bezpieczeństwo. Do bazy T, można wpiąć następne siedzisko Sirona T i-Size, które posłuży do 105 cm.
 
Natomiast model Cybex Cloud G z bazą G charakteryzuje się nie tylko podobnymi funkcjonalnościami, ale także dodatkowymi udogodnieniami, takimi jak wbudowany system wentylacji oraz regulowany zagłówek. W obu przypadkach, możemy wybrać zestaw z oddychającą  tapicerką. Tutaj również mamy przewidziane następne siedzisko, a jest nim Sirona G i-Size.

Avionaut Pixel Pro 2.0 C z bazą IQ 2.0 C

Jeśli szukasz fotelika, który łączy innowacyjne rozwiązania z wygodą i bezpieczeństwem, to model Avionaut Pixel Pro 2.0 C z bazą IQ 2.0 C będzie doskonałym wyborem. Ten fotelik został zaprojektowany z myślą o najwyższych standardach bezpieczeństwa. Jego główne cechy to między innymi system amortyzacji bocznej kolizji, regulowane pasy oraz możliwość instalacji na bazie Isofix. Fotel należy do najlżejszych na rynku, jego waga to zaledwie 2,5kg. Fotel posiada certyfikat AGR czyli, niemieckiego stowarzyszenia fizjoterapeutów. Pixel PRO 2.0 C to fotelik do 86cm, po osiągnięciu tego wzrostu pora zmienić fotelik na Aerofix 2.0 C, pasujący do bazy IQ 2.0 C.

Joie i-Snug 2 z bazą Encore

Jeśli budżet jest dla Ciebie kluczowym czynnikiem, a jednocześnie nie chcesz rezygnować z jakości, to zestaw Joie i-Snug 2 wraz z bazą Encore będzie idealnym rozwiązaniem. Pomimo niższej ceny, fotelik ten oferuje wiele istotnych funkcji, takich jak miękką, komfortową  wkładkę dla dziecka oraz prostotę instalacji na bazie Isofix. Baza Encore jest obrotowa oraz modularna. Na bazie możemy zamocować następne siedzisko i-Harbour do 105cm. Mimo niskiej ceny fotel Joie i-Snug 2 nie traci na bezpieczeństwie, ponieważ posiada 5 * w testach ADAC.

Maxi Cosi Pebble 360 Pro i Maxi Cosi Pebble 360

Maxi Cosi to marka, której foteliki cieszą się ogromnym zaufaniem rodziców na całym świecie. Dwa z ich najchętniej wybieranych modeli, Pebble 360 Pro i Pebble 360, są doskonałym przykładem innowacyjnego podejścia do bezpieczeństwa dzieci w samochodzie.

Maxi Cosi Pebble 360 Pro z bazą Familyfix 360 Pro

Fotelik Maxi Cosi Pebble 360 Pro wraz z bazą Familyfix 360 Pro to połączenie najnowszych technologii z komfortem i bezpieczeństwem. Jedną z kluczowych cech tego modelu jest możliwość obracania fotelika o 360 stopni, co ułatwia zarówno wkładanie dziecka, jak i jego wyciąganie z fotelika. Dodatkowo, Pebble 360 Pro zapewnia wysoki poziom bezpieczeństwa dzięki zastosowaniu systemu ochrony bocznej oraz regulowanemu zagłówkowi, który rośnie wraz z dzieckiem. Najważniejszą cechą tego fotela to możliwość wysuwania fotela. Innowacyjna technologia SlideTech, pozwoli odciążyć wasza kręgosłup. Dzięki możliwości wysunięcia bazy, wkładanie fotelika będzie dużo wygodniejsze.

Maxi Cosi Pebble 360 z bazą Familyfix 360

Fotelik Maxi Cosi Pebble 360 do, którego przypisana jest baza Familyfix 360 to również doskonałe rozwiązanie dla rodziców poszukujących bezpiecznego fotelika dla swojego dziecka. Podobnie jak w przypadku wersji Pro, Pebble 360 oferuje możliwość obracania fotelika o 360 stopni, co ułatwia codzienne korzystanie z fotelika. Zapewnia on również wysoki poziom bezpieczeństwa dzięki systemowi ochrony bocznej. W testach ADAC otrzymał 4 *.

Britax Römer Baby-Safe 5 Z2 z bazą Flex 5

Fotelik Britax Römer Baby-Safe 5 Z2 z bazą Flex 5 to rozwiązanie dla rodziców poszukujących najwyższej jakości fotelika dla swojego dziecka. Wprowadzony przez renomowaną markę Britax Römer, ten model zapewnia nie tylko niezrównane bezpieczeństwo, ale także wygodę i funkcjonalność, które są kluczowe podczas podróży z maluchem. Fotel posiada regulowane oparcie, do pozycji bardziej leżącej. A dodatkowym atutem  jest regulacja kąta pochylenia po wpięciu fotela na bazę. Aby mieć pewność że kąt pochylenia jest odpowiedni z boku bazy znajdziecie poziomicę, która Wam w tym pomoże. Pasy w foteliku Baby-Safe regulowane są za pomocą jednego pociągnięcia. Wkładkę dla noworodków, która jest dołączona wyciągamy powyżej 60cm. Wypinanie fotelika, to tylko jeden przycisk. Na miejsce Baby-Safe 5z2 wskoczył Baby-Safe PRO z bazą Vario w, którym znajdziecie taką samą funkcjonalność, oraz nowy design.

Wybór odpowiedniego fotelika dla dziecka to nie tylko kwestia bezpieczeństwa, ale także wygody i funkcjonalności dla rodzica. Warto zwrócić uwagę na różnice między poszczególnymi modelami oraz dopasować do indywidualnych potrzeb oraz samochodu. Mam nadzieję, że nasz ranking ułatwi Wam podjęcie decyzji i pomoże zapewnić maluchowi maksymalny komfort i bezpieczeństwo podczas podróży samochodem.

Dla podsumowania, poniżej znajdziecie tabelę, w której macie wszystkie najważniejsze informacje, dla większego uproszczenia. :)

Ranking fotelików samochodowych dla noworodków  2023r. Opracowanie własne BabySpec.

Nazwa zestawu: fotelik z bazą isofix Orientacyjna  cena zestawu (PLN) Ocena bezpieczeństwa ADAC Waga fotelika (kg) Max. wzrost dziecka  (cm) Opcja kolejnego siedziska Obrotowość bazy Obrót 1 ręką Regulacja pochylenia Wysuwanie fotelika Kompatybilność z wózkami
                     
Avionaut Pixel PRO 2.0C z bazą IQ 2.0C 1849 - 2,5 86 tak nie nie występuje nie nie tak
                     
Britax Romer Babysafe 3 z bazą Flex 5Z 1999 4* 4,6 83 tak tak nie nie nie tak
Britax Romer Babysafe 5Z2 z bazą Flex 5Z 2199 4* 3,9 85 tak tak nie nie nie tak
                     
Cybex Cloud G  Isize z bazą G od 2028 - 3,9 87 tak tak tak tak nie tak
Cybex Cloud T Isize z bazą T od 2198 5* 4,5 87 tak tak tak tak nie tak
                     
Joie I-snug 2 z bazą Encore 1449 - 3,35 75 tak tak tak nie nie tak
                     
Maxi Cosi Pebble 360 PRO z bazą Familyfix 360 PRO 2678 4* 4,7 87 tak tak tak tak tak tak
Maxi Cosi Pebble 360 z bazą Familyfix 360 2018 4* 4,3 83 tak tak tak tak nie tak


Nasz sklep internetowy oferuje szeroki wybór wysokiej jakości fotelików i wózków dla dzieci, które gwarantują nie tylko bezpieczeństwo, ale także komfort podczas podróży...

Jesteśmy również stacjonarnie, znajdziecie nas w Częstochowie przy ul. Krakowkiej 45 oraz w Katowicach, Al. Roździeńskiego 188 A. Dzięki naszym konkurencyjnym cenom oraz profesjonalnej obsłudze klienta zyskujesz pewność, że dokonując zakupów w naszym salonie, otrzymasz produkt najwyższej jakości, który sprosta Twoim oczekiwaniom.

Nie zwlekaj! Wejdź w zakładkę fotele już dziś, bądź przyjedź do nas osobiście i zapewnij swojemu dziecku najwyższy poziom, bezpieczeństwa i komfortu podczas podróży. Zapraszamy!

Boxed:

Sticky Add To Cart

Font: