w3c

Targi Małego Dziecka Galeria Jurajska :)

Targi Małego Dziecka Galeria Jurajska :)

Wybór wózka to nie lada wyczyn ale tak naprawdę to czym się kierować?...

Kupujemy oczami, aspekt wizualny na pierwszy rzut oka, ale co dalej co z funkcjonalnością?

Gondola to pierwszy element całej układanki w, którym wasze dziecko spędzi ok 6msc. Przy wybraniu idealnej gondoli możemy kierować się okresem w, którym wasza pociecha będzie jej używać. Na okres jesień-zima warto zwrócić uwagę na to aby gondola była szersza ponieważ po założeniu grubego ubranka, dołożeniu kocyka, czy śpiworka, dziecko będzie mieć więcej miejsca a jego ruchy nie będą skrępowane. Taką gondolę znajdziemy w wózku Espiro Yoga, jest ona jedną z szerszych jaką znajdziemy na rynku i sprawdzi się doskonale. Warto zwrócić uwagę również na długą przedłużaną budkę, na pogody takie jak dziś za oknem.. czy dodatkowy zamykany panel z okienkiem do podglądania co dzieje się we wnętrz gondoli, takie udogodnienie znajdziemy w najnowszym wózku od Bebetto Loren. Na okres wiosna-lato ważnym elementem będzie wentylacja, wentylacja 3D tzn. 3 niezależne panele z siateczką, które umożliwią dostęp świeżego powietrza, taką wentylację znajdziemy w modelu Espiro Miloo.

targigj.jpg

Warto zwrócić uwagę na wagę wózka jeśli mieszkamy na 3 czy 4 piętrze w bloku bez windy, warto zaopatrzyć się w wózek lekki i kompaktowy po złożeniu np. Bebetto Yoddi, najlżejszy i najbardziej kompaktowy ze wszystkich Bebetto. Jeśli szukamy wózka z innowacyjnymi rozwiązaniami postawcie na Cybex Balios S Lux. Ten model posiada innowacyjną amortyzację bezpośrednio na stelażu wózka przez co cała konstrukcja pracuje, dodatkowo w spacerówce znajdziemy pasy regulowane na jedno pociągnięcie tak samo jak w nosidełku. Wózek z serii ''terenowych'' na dużych kołach bezobsługowych z dobrą amortyzacją a zarazem szykowny, elegancki, wykonany z dobrych jakościowo materiałów, zwróć uwagę na Cybex Priam 4.0.

Targigj.jpg

Ale wózki to nie wszystko, towarzyszyły nam również foteliki i wiele pytań jaki fotelik wybrać!

Przede wszystkim nie obejdzie się bez przymiarki dziecka (z wykluczeniem nosidełka) oraz bez weryfikacji w samochodzie a na koniec próby generalnej :) Nosidła mierzymy do samochodu i to co sprawdzamy to kąty pochylenia mierzone na wysokości głowy dziecka, powinny mieścić się w zakresie od 35 stopni (wersja bardziej pionowa) do 45 (pozycja bardziej leżąca).  

targigj.jpg

Najlżejsze możliwe do kupienia nosidełko na rynku Avionaut Pixel Pro 2.0 C wraz z bazą modularna IQ 2.0. C. To fotel ważący 2,5 kg jak już wspomniałam dotychczas najlżejszy jaki możemy znaleźć, z doskonale wyprofilowanymi wkładkami dla noworodka. Joie I-Snug 2 wraz z obrotową bazą Encore również nam towarzyszył, jest to na ten moment najtańszy zestaw obrotowy jaki mamy! W bazę możecie wpiąć następne siedzisko bez najmniejszego problemu, które posłuży do ok. 4 lat! Cybex Cloud T faworyt testów ADAC posiada dwie 5* w zakresie bezpieczeństwa, w montażu przy pomocy pasa samochodowego oraz obrotowej modularnej bazy T. Fotel dzięki funkcji rozkładania, sprawia że jest jednym z najbardziej uniwersalnych.

Z kategorii foteli do 105 cm zabraliśmy ze sobą również Joie i-Spin 360 jest to fotel od 40cm dzięki modułowej wkładce, którą zyskamy w zestawie. Następny wysoko oceniany fotel posiada 4* w testach ADAC. Kolejny fotelik Swandoo Marie 3, który dzięki swojej budowie po odwróceniu tyłem do kierunku jazdy dziecko uzyskuje dużo więcej miejsca na nogi co stanowi większy komfort podczas jazdy, dodatkowo Swandoo oferuje 8 letnią gwarancję oraz po zarejestrowaniu ich fotela na stronie zdobędziecie prawo do wymiany po kolizyjnej na nowy fotel w systemie door to door. Fotelik z ostatniej grupy do 150cm Avionaut MaxSpace Comfort System + to fotel z regulacją pochylenia, która sprawdzi się podczas drzemki, posiada również regulowaną poduszkę na lędźwie odciążającą kręgosłup, dostał certyfikat niemieckiego stowarzyszenia AGR. Avionaut posiada 10 letnią gwarancję oraz 2 letni system wymiany po kolizyjnej. Kolejny fotelik do 150cm to Swandoo Charlie. Posiada on system ABS na siedzisku, dzięki antypoślizgowej nawierzchni na siedzisku dziecko nie wysunie się, podczas kolizji. Dodatkowo wskaźnik linii oczu na zagłówku pozwoli na idealne ustawienie go. Prowadnice dolnego pasa samochodowego są wyprofilowane w taki sposób aby pas nie przechodził na wysokość brzuszka dziecka, tylko opierał się na kolcach biodrowych dla wzmocnienia bezpieczeństwa.

targigj.jpg

Wszystkie wyżej wspomniane produkty mogliście obejrzeć na minionych Targach Małego Dziecka. Dla tych rodziców, którzy nie dali rady zobaczyć się z nami na targach zapraszam do sklepu stacjonarnie, chętnie pokaże Wam te produkty, który wzbudziły wasze zainteresowanie.

Znajdziecie nas pod dwoma adresami: Częstochowa ul. Krakowska 45, Katowice Al. Roździeńskiego 188A. Na miejscu czeka na Was kompleksowa obsługa, który chętnie Wam doradzi, wszystko pokaże oraz wytłumaczy. W przypadku, przymierzymy go do auta, kiedy zdecydujecie się na zakup, zamontujemy go w waszym samochodzie na stałe. :)  

Boxed:

Sticky Add To Cart

Font: